WINFLIP® - často kladené otázky

Jak správně větrat a přitom neprotopit spoustu peněz?

Správné větrání závisí na rozměrech místnosti, velikosti větracího otvoru,  počtu hodin a lidí užívajících danou místnost, teplotě v místnosti, počtu rostlin v místnosti, světové orientaci budovy a dalších aspektech.

Pro přesnou kontrolu větrání a zabezpečení nákladů na větrání jsou tady právě produkty Winflip!

 Odkud pochází produkty Winflip?

Winflip je rakouský výrobek, který je patentově chráněný a získal spoustu ocenění .

Kde si můžeme Winflip objednat?

Přímo u našich Certifikovaných partnerů uvedených na tomto webu v ČR a SR nebo u Autorizované servisní a montážní firmy – PlanetaOken,cz s.r.o. která Vám zabezpečí instalaci dále také záruční i pozáruční servis po celé ČR a SR.

Kolik je v Evropě již instalovaných Winflipů?

Od roku 2009 se v Evropě instalovalo přibližně 36 000 Ks Winflipů. Referenční zákazníky můžete najít přímo sekci Reference přímo od zákazníků na našem webu a to jak ze sekce Privátních, tak Firemních nebo Veřejnoprávních.

Pracuje Winflip opravdu bez přívodu elektrické energie?

Ano, pracují bez elektrické energie. Oba produkty (digitální verze Winflip) mají svoje baterie, které se v průběhu používání na základně zvukové signalizace mění (2-5 let). Analogová verze Winflip pracuje bez baterií!

Lze Winflip instalovat na již zabudovaná / instalovaná okna?

Ano, lze. Visible verzi Winflip (digitální i analogovou) je možné instalovat jak na Plastová, Dřevěná i Hliníková okna, která mají sklopnou funkci nebo otvíravě-sklopnou funkci.

Do jakých místností domu / bytu doporučujete Winflip instalovat?

Oba produkty jsou vhodné především do ložnice, dětského pokoje, WC, koupelny, kuchyně. Prostě tam, kde je velká intenzita tvorby vlhkosti, kde je nutné mít čerstvý vzduch, u dětským pokojů navíc pro bezpečnost dětí aby sami neotvírali okna dokořán ale pouze větrali na ventilačku (sklopnou polohu).

Jaké minimální rozměry musí mít okno pro montáž systému Winflip?

Minimální rozměry jednodílného okna – samotného křídla  48 cm

Minimální rozměry dvoudílného štulpového okna – 43,2 cm (šířka aktivního křídla)

Minimální rozměry dvoudílného štulpového okna – 36,5 cm (výška nad vyklopenou klikou k hornímu okraji aktivního křídla)

Minimální rozměry pro instalaci skrytého alarmu  - 9,3 x 1,1 x 2,4 cm (měřeno nahoře na křídlovém profilu vedle výklopných nůžek u aktivního křídla)

Je instalace Winflipu složitá, časově náročná?

Instalace jednoho produktu zabere v průměru 30-45 minut při odborné montáži proškoleným personálem. Winflip Integral a Winflip Visible Profesional Vám dodají již Certifikovaní prodejci přímo s hotovými novými okny!

V případě vlastní montáže Winflipu Visible Analog nebo Digital (ne Profesional) na již instalovaná okna musíte počítat s 60 minutami na 1 okno s rizikem poškození rámu nebo křídla v případě špatného vrtání – můžete tím často ztratit záruku na celé okno ! Doporučujeme využít služeb Autorizované servisní firmy, která zabezpečí nejenom instalaci, ale budoucí záruční i pozáruční servis.

Lze produkt Winflip instalovat i na okna nadsvětlíková (výše umístněná)?

Ano lze, je nutné pouze dopředu před instalací znát výšku horní části rámu od země pro montáž správně dlouhé ovládací šnůry. Výhodou Winflipu oproti standardním pákovým ovládačům u otevírání nadsvětlíků je fakt, že Winflip navíc okna opravdu uzamkne a přitom lze instalovat jednoduše i dodatečně na jakékoliv sklopné okno. 

Lze produkt Winflip instalovat i na střešní okna?

Ano lze, zatím pouze na modely od firmy VELUX  typu GGU a GGL se středovým výklopným systémem pantů!

Lze k produktům Winflip přiobjednat i Alarm a jak funguje?

Ano lze, alarm je bezkontaktní a je zabudovaný skrytě v horní části křídla okna. Alarm má vlastní baterie které vydrží cca 10 let provozu. Důležité je vědět, že Alarm funguje nejenom při uzavřeném ale i při vyklopeném stavu okna.

Alarm je nezávislý = není napojený na domovní ústřednu. Délka Alarmu  trvá vždy 3,5 minuty a je intenzivně slyšet v případě narušení pohybu celoobvodového kování uzamčeného / uzavřeného okna.

Lze kombinovat Winflip na jendom okně?

Ano lze – oba produkty pracují nezávisle na sobě.

Jsou oba produkty dostupné v Českém jazyce?

Ano , návod na instalaci a obsluhu Winflipu je v českém jazyce.

V jakých barvách se produkty dodávají, jsou sladit s barvou oken?

Winflip můžete mít v těchto základních barvách : bílá, okrová, hnědá, stříbrná.

Klimagriff je dodáván v barvách : bílá, stříbrná, bronz , pro náročnější zákazníky je možné Klimagriff lakovat dle palety barev RAL do libovolného odstínu, za příplatek.